• Festyny szkolne

• Do ważnych wydarzeń integrujących szkołę  i środowisko  należą pikniki i festyny szkolno-parafialne zorganizowane przez rodziców  przy ścisłej współpracy z dyrektorem szkoły, gronem pedagogicznym, pracownikami szkoły, uczniami i proboszczem tutejszej parafii. To imprezy związane z powitaniem lub pożegnaniem lata i zawsze cieszyły się dużym zainteresowaniem oraz wysoką frekwencją.

Spotkania  obfitowały w liczne atrakcje i upływały pod znakiem rozrywki, sportu i rekreacji. Nie mogło też zabraknąć wiejskiego stołu czy kawiarenki, kuszącej przepysznymi wypiekami przygotowanymi przez rodziców. Stałym punktem programu były występy uczniów z naszej szkoły, którzy mogli pokazać swoje umiejętności wokalne, taneczne, recytatorskie  i aktorskie. Na  scenie gościliśmy też zespoły muzyczno-wokalne prezentujące różne style muzyki, zespoły ludowe "Borowianki", "Kłomnickie Płomyczki", Zespół Taneczny "Senioritki", tancerzy z Klubu Tańca Towarzyskiego "Styl", rodzimy zespół "Arka Księdza Marka", Teatr "Dratwa" ze sztuką "Pchła Szachrajka" i wielu innych wykonawców.  Podziwialiśmy umiejętności druhów strażaków z OSP Witkowice-Chorzenice w czasie pokazów ratownictwa medycznego, były też pokazy sztuk walki, m.in. taekwondo, turnieje piłki siatkowej, zawody dla dzieci i młodzieży.

Festyny szkolno - parafialne  to ciekawy sposób na spędzenie niedzieli z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi. Imprezy te o zasięgu środowiskowym dowiodły też, że wspólny wysiłek i umiejętność współpracy są podstawą skutecznej realizacji wytyczonych celów.