• Kampania "Razem Raźniej"

• W przeddzień Międzynarodowego Dnia Dziecka, 31 maja 2018 r., nauczyciele przygotowali uczniom niespodziankę i zorganizowali "Dzień Przyjaźni". Wydarzenie to było jednym z sześciu zadań, jakie realizowała nasza szkoła w ramach konkursu na uzyskanie tytułu "Przyjazna szkoła" w ramach Kampanii „Razem raźniej”. Organizatorem Kampanii w roku szkolnym 2017/2018 jest Kuratorium Oświaty w Katowicach. Nasi wychowankowie  przyszli do szkoły ubrani w koszulki w barwach narodowych: dziewczynki-czerwonych, chłopcy-białych. W ten sposób nawiązaliśmy do trwających w całej Polsce obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę. Chcieliśmy w ten sposób uczcić to ważne dla Polaków wydarzenie. W tym dniu nie było czasu na nudę, bowiem uczniowie mieli do wykonania wiele atrakcyjnych zadań. Wspólną zabawę rozpoczęliśmy od rozgrywek i konkurencji sportowych. Kolejnym sprawdzianem współdziałania w grupie były marsze na orientację. Wreszcie nadszedł czas na wysiłek intelektualny. Uczniowie w grupach rozwiązywali krzyżówki, rebusy i zagadki tematycznie związane z odzyskaniem Niepodległości przez Polskę. Następnie wraz z wychowawcami stworzyli bardzo długi łańcuch przyjaźni. Na koniec cała społeczność szkolna utworzyła biało-czerwony krąg przyjaźni. Wszystkie przygotowane zabawy i konkurencje niosły ważne przesłanie - razem jesteśmy silniejsi, łatwiej nam pokonywać różne problemy, możemy na siebie liczyć.  Nasz „Dzień przyjaźni” okazał się dużym sukcesem i był jednym z najlepiej ocenianych pomysłów wśród szkół z województwa śląskiego, biorących udział w projekcie. 14 czerwca w Katowicach, podczas uroczystej konferencji podsumowującej Kampanię, otrzymaliśmy za jego organizację wyróżnienie.