23.11.2023

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się rokrocznie w ostatni piątek września. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. W tym roku, 13 edycja tej akcji odbywała się wyjątkowo 17.11.2023r. Ma ona zachęcić uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

W dniu dzisiejszym odbyły się w naszej szkole MISTRZOSTWA TABLICZKI MNOŻENIA. Najpierw uczniowie w zespołach rozwiązywali różnorodne zadania matematyczne. Efektem końcowym było znalezienie poprawnie10-cyfrowego kodu. Następnie każdy uczeń indywidualnie rozwiązywał test z zeskanowanego kodu QR z tabliczki mnożenia. Wszyscy uczniowie byli bardzo zaangażowani, ich pracę koordynował samorząd klasowy. Najlepszymi okazali się uczniowie klasy IV, którzy wszystkie zadania rozwiązali poprawnie. Drugie miejsca zajęła klasa VI, a trzecie miejsce klasa VII. Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy dużo sukcesów matematycznych.

27.11.2023

10 listopada 2023 r. symbolicznie o godz. 11.11 na placu przed szkołą zabrzmiał hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego czyli Pieśń Legionów Polskich we Włoszech”.  Pieśń ta powstała w 1797 r. we Włoszech, wśród żołnierzy Legionów Polskich. Od samego początku zyskała ogromną popularność i była chętnie śpiewana przez legionistów. Towarzyszyła Polakom w czasie powstań narodowych, walki z zaborcami, na frontach I i II wojny światowej.

Do tegorocznej akcji „Szkoła do hymnu” przystąpili uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wraz z przedszkolakami i nauczycielami oddziału zamiejscowego. „Szkoła do hymnu” ma swoją tradycję zapoczątkowaną w 2018 r. przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Wtedy to, w roku jubileuszu 100-lecia odzyskania niepodległości, biliśmy "Rekord dla Niepodległej”. W tym roku hymn narodowy zaśpiewało blisko 4 mln uczniów i 600 tys. nauczycieli  w Polsce i za granicą. Podczas uroczystego śpiewu szkolny poczet flagowy wciągnął flagę Polski na maszt. 14 listopada odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Uczniowie klasy V i VII deklamowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne oddając hołd Polakom walczącym o niepodległość. Wszystkich zebranych zachwyciła taniec w wykonaniu uczennic klasy siódmej.

• Wycieczka edukacyjna do Nadleśnictwa Gidle

27.11.2023

W dniu 27 września uczniowie klasy 4, 6 i 7 wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Nadleśnictwa Gidle.  Pracownicy Nadleśnictwa przeprowadzili w izbie przyrodniczo - leśnej warsztaty, podczas których uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę o mieszkańcach, zagrożeniu i ochronie lasu. W programie był również spacer leśnymi ścieżkami edukacyjnymi i pieczenie kiełbasek. Piękna, słoneczna pogoda umiliła nam pobyt w siedzibie Nadleśnictwa.