Pod koniec września br. uczniowie klas I–III wybrali się na wycieczkę do kina Cinema City w Częstochowie, gdzie obejrzeli film pt. „Skrzat. Nowy początek”. Seans dostarczył dzieciom wielu emocji i radości, a wspólnie spędzony czas był okazją do integracji i miłego przeżycia filmowej przygody. Nowa galeria Cinema City została dodana do albumu fotograficznego
Aktualności
Cinema City
09.10.2025
Wyprawa w Beskid Śląski
05.10.20252 października pojechaliśmy na długo wyczekiwaną wyprawę w Beskid Śląski. Już sama podróż w góry budziła ogromne emocje, a prawdziwa przygoda rozpoczęła się, gdy wsiedliśmy do kolejki linowej na Szyndzielnię.Widoki z wagoników zachwyciły wszystkich uczestników, a radość i podekscytowanie towarzyszyły nam aż do samego szczytu.
6Z Szyndzielni ruszyliśmy pieszo w stronę Klimczoka. Trasa prowadziła przez malownicze górskie ścieżki, a mimo zmęczenia każdy krok przybliżał nas do celu. Wyprawa był świetnym sprawdzianem wytrwałości – uczniowie z klas 4-7 oraz najmłodsza uczestniczka, Wiktoria z klasy 3, spisali się znakomicie! Podczas wędrówki młodzi turyści dużo rozmawiali, śmiali się i integrowali, a przy okazji zbierali grzyby, ciesząc się jesienną przyrodą.
W schronisku na Klimczoku zrobiliśmy przerwę na odpoczynek, ciepły posiłek i podziwianie panoramy gór. Po zejściu ze szlaku odwiedziliśmy Szczyrk, gdzie można było kupić pamiątki i pyszne serki.
Mamy nadzieję, że uczniowie zakochali się w górach i że podobne wyprawy staną się stałym punktem szkolnego kalendarza.
Półfinały Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej chłopców
07.10.202530 września na orliku w Mykanowie odbył się turniej półfinałowy Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej chłopców, gdzie spotkały się 4 szkoły: SP Mykanów, SP Wierzchowisko, SP Rzerzęczyce oraz SP Witkowice. Nasi uczniowie w pierwszym meczu ulegli SP Wierzchowisko 5:0, zaś w drugim spotkaniu pokonali SP Mykanów 2:1 i ostatecznie zajęli 3 miejsce. Awans do finału wywalczyły szkoły z Rzerzęczyc i Wierzchowiska.

Szkołę Podstawową im Jana Kochanowskiego w Witkowicach reprezentowali:
Bartosz Rakowski, Mikołaj Mazerant, Miłosz Sadło, Szymon Śliwakowski, Igor Judek, Antoni Jamrozik, Miłosz Robakowski, Mikołaj Witkowski.
Warsztaty Tkackie
05.10.2025W ramach realizacji Projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Wiejskiej Pracowni Rękodzielniczej "Sielskie Siło", w naszej szkole odbyły się zajęcia pokazowe prezentujące pracownie tkacką. Uczniowie poznali technikę tkactwa na miniaturowych krosnach.
5
Wycieczka do Wrocławia
28.09.2025W dniu 26.09.2025 uczniowie klas: 6, 7 i 8 udali się na wycieczkę do Wrocławia. W programie było m.in. obejrzenie i poznanie historii Panoramy Racławickiej, zwiedzanie Centrum Wiedzy o Wodzie: Hydropolis oraz podziwianie panoramy miasta z tarasu widokowego Sky Tower. Uczniowie mogli ròwnież pospacerować i podziwiać urokliwe miejsca centrum Wrocławia. Pogoda dopisała, a podróż choć długa to pozostawiła w pamięci miłe wrażenia.
4
Słowa Mają Moc
24.09.2025W bieżącym roku szkolnym włączamy się w Kampanię Społeczną SŁOWA MAJĄ MOC. Jest to ogólnopolski program zapoczątkowany przez Fundację Pozytywni. Mamy nadzieję, że poprzez działania realizowane w ramach kampanii uda nam się budować kulturę empatycznej komunikacji, życzliwości i odpowiedzialności językowej i staniemy się SZKOŁĄ DOBREGO SŁOWA.
Więcej informacji na: https://fundacjapozytywni.org/kampania-spoleczna-slowa-maja-moc
35 Złota Mila Częstochowy
23.09.2025Nasi uczniowie w składzie Martyna Wróbel, Borys Nems, Bartosz Rakowski, Mikołaj Mazerant oraz Elżbieta Śledzińska wzięli udział w 35 edycji biegu „Złota Mila Częstochowy”, który odbył się 19 września na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym w Częstochowie. 650 uczestników starowało w 12 biegach na dystansie od ¼ po 1 milę. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony i zajęli miejsca w czołówce zawodników. Najlepszym wynikiem popisał się Mikołaj Mazerant, który z czasem 3.01 min zajął V miejsce w biegu rocznika 2014 na ½ mili.
Eliminacje Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej chłopców w Nieznanicach
23.09.2025W Czwartek 18 września, na orliku w Nieznanicach odbył się turniej eliminacyjny Igrzysk Dzieci Powiatu Częstochowskiego w piłce nożnej chłopców. Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach. Gr A: SP Witkowice, SP Kruszyna, SP Rzerzęczyce. Gr. B: SP Widzów, SP Blachownia, SP Garnek.
Wyniki fazy grupowej:
WITKOWICE – KRUSZYNA 3-0
WIDZÓW - BLACHOWNIA 1 0-2
RZERZĘCZYCE - WITKOWICE 3-0
GARNEK - WIDZÓW 0-0
KRUSZYNA - RZERZĘCZYCE 0-3
BLACHOWNIA 1 - GARNEK 6-0
Po rozgrywkach grupowych gdzie awans uzyskały SP Rzerzęczyce i SP Witkowice z grupy A oraz SP Blachownia i SP Widzów rozegrane zostały mecze półfinałowe. Gdzie awans do finału po zaciętych meczach uzyskały SP Rzerzęczyce (2:1 z SP Widzów) oraz SP Witkowice, która pokonała po dogrywce SP 1 Blachownia 1:0. W finale bezkonkurencyjna okazała się reprezentacja szkoły w Rzerzęczycach pokonując zmęczonych gospodarzy 4:0. Obaj finaliści uzyskali awans do kolejnej rundy rozgrywek.
Powiatowe Biegi Przełajowe
23.09.2025Mikołaj Mazerant Mistrzem powiatu w Biegach Przełajowych LZS
16 września na obiekcie Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Konopiskach odbyły się Drużynowe Biegi Przełajowe PSZS oraz Indywidualne Biegi Przełajowe PZ LZS. Na starcie stanęło ponad 350 zawodników z 20 szkół naszego powiatu. Najlepszym biegaczem przełajowym w stawce 100 osób (dystans 1 km) w kategorii chłopcy rocznik 2013 i młodsi okazał się reprezentant naszej szkoły Mikołaj Mazerant.
Ponadto nasza drużyna w składzie Miłosz Sadło, Bartosz Rakowski, Oskar Kutak, Mikołaj Mazerant, Borys Nems oraz Antoni Taranowicz uplasowała się z 315 punktami na VI miejscu w klasyfikacji drużynowej. Naszą szkołę w innych kategoriach reprezentowali również: Wiktoria Łapeta, Laura Wawrzak, Martyna Wróbel, Łucja Zasępa, Natalia Bieś, Jagoda Kowalik, Antonina Rybak, Marta Taranowicz, Jakub Kaczorowski, Wojciech Kaczmarek.
Rozstrzygnięcie projektu "Pierwszy Krok w Kosmos"
18.09.2025W roku szkolnym 2025/2026 nasza szkoła także została zakwalifikowana do udziału w projekcie "Pierwszy Krok w Kosmos". Nasz wniosek został rozpatrzony pozytywnie. W projekcie wezmą udział dzieci z młodszych klas. Poniżej pismo przewodnie.

Projekt "Zalogowani w Relacjach".
16.09.2025W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 4 wraz z rodzicami będą brali udział w projekcje ZALOGOWANI W RELACJACH.

Akcja organizowana jest przez zespół Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Częstochowie i grupę inicjatywną pedagogów i psychologów szkolnych gm. Mykanów i Kamienica Polska przy współpracy z placówkami edukacyjnymi z terenu powiatu. Patronat honorowy nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Częstochowski.
Głównym celem akcji jest promocja znaczenia więzi rodzinnych, jako istotnego czynnika chroniącego przed problematycznym użytkowaniem urządzeń ekranowych.
Oddziaływania profilaktyczne w ramach akcji ukierunkowane są na rozwój wszelkich aktywności oraz zainteresowań niewymagających kontaktu z ekranem, a zwłaszcza opartych na interakcjach społecznych i promujących zdrowy styl życia.
Więcej szczegółów o projekcie można znaleźć na stronie Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Częstochowie:
https://poradnia.czestochowa.powiat.pl/informacje-o-projekcie-zalogowani-w-relacjach
Pierwsze podsumowanie działań w ramach realizacji projektu nastąpi w grudniu.
Zaproszenie do udziału w "Warsztatach Tkackich"
14.09.2025
Samorząd Uczniowski
30.09.2025Dnia 11 września w naszej szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą szkoły została Marta z klasy 8, zasępcami zostali: Alicja z klasy 8 oraz Antoni z klasy 5, a sekretarzem został Ignacy z klasy 7. Opiekunami samorządu są: Pani Renata oraz Pani Sylwia.
Projekt Gminny „Inwestycja w szkoły Inwestycją w młodzież kłomnicką"
09.09.2025Od tego roku szkolnego nasza szkoła bierze udział w Gminnym Projekcie „Inwestycja w szkoły Inwestycją w młodzież kłomnicką". Projekt będzie realizowany w latach 2025/2026 oraz 2026/2027. 8 wrzenia ruszył nabór do w/w projektu. Wszystkie niezbędne dokumenty zostały umieszczone poniżej plakatu zakładka "czytaj więcej".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026 01 września 2025 r.
26.08.2025- godzina 9:00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Witkowicach,
- około godziny 10:00 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Witkowicach.
Dyżur wakacyjny
14.07.2025Wpłaty na dyżur wakacyjny należy dokonać na rachunek bankowy dyżurującej placówki w terminie co najmniej 5 dni przed rozpoczęciem dyżuru w danej placówce. Poniżej numer rachunku bankowego.
Bank Spółdzielczy w Kłomnicach 46 8437 0002 0015 0939 1030 0002
Tytuł: opłata za dyżur (nazwisko i imię dziecka).
Zakończenie roku szkolnego 2024/2025
26.06.2025- godzina 9:00 - Msza Święta w Kościele Parafialnym w Witkowicach,
- około godziny 10:00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Witkowicach.
Szkolna wycieczka – trochę historii, trochę relaksu!
29.06.202518 czerwca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce, która dostarczyła im wielu ciekawych przeżyć. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. Uczniowie zeszli pod ziemię, gdzie poznali historię górnictwa i warunki pracy dawnych gwarków. Jedną z największych atrakcji była przejażdżka łodziami zalanym fragmentem podziemnej trasy.
Po zwiedzaniu przyszedł czas na zasłużony relaks – udaliśmy się do aquaparku, gdzie na uczniów czekały baseny, zjeżdżalnie i strefa odpoczynku. Radości, śmiechu i wodnych szaleństw nie było końca.
Wycieczka do Tarnowskich Gór połączyła edukację z aktywnym wypoczynkiem i integracją. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale pełni pozytywnej energii i wspomnień, które zostaną z nami na długo.
Igrzyskach Dzieci "Trójbój lekkoatletyczny"
19.06.202517 czerwca nasi uczniowie udali się do Konopisk by wziąć udział w Igrzyskach Dzieci powiatu częstochowskiego w trójboju lekkoatletycznym 2024/2025. Do rywalizacji przystąpiło 9 szkół z całego powiatu. Nasi reprezentanci w kategorii chłopców zajęli najwyższe miejsce na podium wyprzedzając pozostałe szkoły. II miejsce indywidualnie zajął Miłosz Sadło z dorobkiem 116 pkt.
SP w Witkowicach reprezentowali: Maja Musiał, Lena Radzioch, Wiktoria Łapeta, Edyta Jagiełło, Martyna Wróbel, Borys Nems, Antoni Taranowicz, Ksawery Małek, Miłosz Sadło, Bartosz Rakowski.
Piknik Szkolny
26.06.2025W niedzielę 15.06.2025 r. w naszej szkole odbył się Piknik Szkolny. Wydarzenie rozpoczęli uczniowie klas 0-III oraz IV-VIII, którzy zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze. Były również występy Zespołu Tanecznego „Senioritki” oraz Klubu Tańca Towarzyskiego „Styl”. Nauczyciele, Rada Rodziców oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza przygotowali liczne atrakcje dla dzieci tj. konkursy rodzinne, zawody łucznicze, strażackie, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Były dmuchańce, malowanie twarzy i wata cukrowa. Dla wszystkich pajda chleba ze smalcem, żurek, kiełbasa z grilla a na słodko ciasto, gofry i lody.
41
Archiwum Aktualności




