• Ślubowanie Klasy Pierwszej oraz Dzień Nauczyciela

24.10.2023

W naszej szkole 13 października 2023 roku  odbyła się akademia z okazji Ślubowania Klasy Pierwszej oraz  Dnia Nauczyciela. Nasi pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Uroczyście ślubowali pilnie się uczyć i godnie reprezentować naszą szkołę. Po  krótkim programie artystycznym  i pasowaniu przez Panią Dyrektor otrzymali słodkie upominki. Następnie uczennice klas starszych zaprosiły nauczycieli na Koncert Życzeń. Grono Pedagogiczne i Pracownicy Obsługi usłyszeli odpowiednio dobrane utwory polskich wokalistów, które sprawiły  uśmiech na ich twarzach. Na koniec klasa V zaśpiewała piosenki związane z Świętem Nauczycieli.

• Turniej Piłki Ręcznej Widzów 2023

12.10.2023

W dniu 5 października pojechaliśmy na turniej piłki ręcznej do Widzowa, gdzie rozegraliśmy mecze z zespołami szkół z Lelowa, Mstowa oraz samego Widzowa. Zespół naszych dziewcząt w składzie: Weronika Chrapońska, Patrycja Ziółkowska, Amelia Kuban, Lena Rajca, Karolina Musiał. Wiktoria Herman, Zuzanna Kwarciak, Laura Nocuń i Zuzanna Jagiełło zajął III miejsce. Dziewczęta dzielnie walczyły o każdą bramkę do końca każdego meczu ze swoimi rywalkami.

• Biegi przełajawe - wrzesień 2023

12.10.2023

Wrzesień rozpoczeliśmy bardzo udanym występem naszych uczniów i uczennic. Reprezentacja Szkoły Podstawowej im. J. Kochanowskiego w Witkowicach w składzie 18 uczniów i uczennic z klas: 3,4,5,6 i 7 wzięła udział w dniu 19 września 2023r w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej powiatu częstochowskiego w indywidualnych i drużynowych biegach przełajowych, które odbyły się w Konopiskach. Skład zespołu: dziewczęta młodsze - Natalia Olszewska, Elżbieta Śledzińska, Natalia Bieś, Łucja Zasępa, Julia Gnoińska, Jagoda Kowalik, dziewczęta starsze- Patrycja Ziółkowska, Weronika Chrapońska, Wiktoria Herman, Zuzanna Jagiełło, Amelia Kuban, Zuzanna Kwarciak, chłopcy młodsi - Mikołaj Mazerant, Bartosz Rakowski, Miłosz Sadło, Antoni Jamrozik, Wojciech Kaczmarek, Tymoteusz Gawroński. Wszyscy dali z siebie 100% podczas biegu, dziewczynki walczyły na dystansie 800m a chłopcy na dystansie 1000m.

Nie zabrakło również sukcesów, Patrycja Ziółkowska została w klasyfikacji indywidualnej Mistrzem powiatu częstochowskiego, a Weronika Chrapońska wywalczyła III miejsce. Drużynowo dziewczynki starsze zdobyły tytuł Mistrza powiatu częstochowskiego. Z duża nadzieją patrzymy również na zaangażowanie i chęci naszych najmłodszych biegaczy chłopców z klasy 3, którzy na 83 startujących, a były to w tej kategorii dzieci do klasy 6 włącznie zajęły wysokie lokaty (27, 28, 30 miejsce) oraz uczennice i uczeń z klasy 4. Nasze dzieci sprawiły nam ogromną radość tym niesamowitym występem, gratulujemy im wspaniałej rywalizacji i serca do walki.