Drugi dzień pobytu w Lubicy to wizyta w zaprzyjaźnionej szkole, spotkanie z burmistrzem Lubicy i niecodzienna atrakcja- zwiedzanie miasta i okolicy wozami strażackimi.
Erasmus+ "Jesteśmy sąsiadami, będziemy przyjaciółmi" wyjazd na Słowację do Lubicy
28.11.2022W ramach projektu Erasmus+ "Jesteśmy sąsiadami, będziemy przyjaciółmi" kolejna grupa uczniów z nauczycielami przyjechała 27 listopada 2022r. na Słowację do Lubicy.
XXIV Rajd Parasolowy
25.11.202219 listopada, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, z wielką radością powitaliśmy w naszej gościnnej szkole młodych turystów i opiekunów ze szkół z powiatu częstochowskiego. W tym roku przypadł już XXIV Rajd Parasolowy, który organizujemy we współpracy z Oddziałem Regionalnym PTTK w Częstochowie. Tegoroczna trasa wiodła z Wancerzowa przez Cegielnię, Przybyłów do szkoły w Witkowicach, gdzie czekała na gości, jak zawsze, pyszna, pieczona kiełbaska i herbata, turystyczna loteria fantowa oraz różnorodne konkursy. Cieszymy się, że zainteresowanie tą parasolową imprezą turystyczną nie słabnie od tylu lat, a potwierdzeniem tego jest wysoka frekwencja i miłe słowa od uczestników rajdu zamieszczane w naszej turystycznej kronice.
Dziękujemy i zapraszamy za rok!10
Pożegnanie
21.11.2022Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą (...)
Jan TwardowskiZ wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej Koleżanki - Grażyny Tutak. To emerytowana nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej, która przez wiele lat pracowała z nami i współtworzyła wizerunek Szkoły Podstawowej w Witkowicach.
Pamiętamy jej życzliwość, troskę o innych, radość, niesamowite poczucie humoru i dobre serce. Wychowała wiele pokoleń uczniów otwartych na świat, radzących sobie w życiu i doskonale przygotowanych do dalszej edukacji, bo to ona przecież uczyła najmłodszych pierwszych liter, liczb, piosenek, odkrywała z nimi tajniki przyrody, pokazywała, co to znaczy być patriotą.
Pozostanie w naszej pamięci jako troskliwa wychowawczyni i życzliwa Koleżanka.Dyrektor, nauczyciele
i pracownicy obsługi
Szkoły Podstawowej w Witkowicach
Pasowanie na czytelnika
21.11.2022Uczniowie klasy I stali się już pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Każdy pierwszoklasista ma swoją kartę czytelnika i pierwsze wypożyczone książki.. W czasie wizyty w bibliotece szkolnej dzieci otrzymały też pamiątkowe dyplomy i wydanie „Pierwszego abecadła” z ciekawymi utworami poetyckimi i prozatorskimi. Nowi czytelnicy zapoznali się też z regulaminem biblioteki oraz księgozbiorem.
Drodzy Pierwszoklasiści! Zapraszamy Was do cudownego świata literatury i spotkania z niezwykłymi bohaterami. Niech czytanie sprawia Wam wiele radości..
Powiatowy Konkurs Plastyczny ”Przyroda na liściu malowana”.
06.11.2022Dnia 3 listopada 2022 roku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny ”Przyroda na liściu malowana” zorganizowany przez RODN WOM w Częstochowie oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Częstochowie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej farbami wodnymi na zasuszonym liściu. W konkursie brało udział 78 uczniów z 25 szkół powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i lublinieckiego.
Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyły cztery uczennice: Laura Nocuń – kl. VI, Alicja Malec- kl. V oraz uczennice klasy IV: Nadia Skibińska i Hanna Kwarciak. Możemy być dumni z naszych uczennic, które wykonały przepiękne prace malarskie. Zdobyliśmy aż dwa wyróżnienia. W kategorii klas I- IV wyróżnienie otrzymała Hanna Kwarciak, a w kategorii klas V- VIII- Laura Nocuń.
Gratulujemy uczennicom naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!
Aleksandra Niesmaczna
Narodowe Święto Niepodległości
14.11.202210 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Krótki rys historyczny dotyczący odzyskania niepodległości przez Polskę przedstawiła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Laura Nocuń. Następnie uczniowie zaprezentowali Pieśni Legionowe, a o godz. 11.11 na maszt ustawiony przed szkołą została wciągnięta narodowa flaga i odśpiewany Hymn Państwowy.
4
Udział w akcji #Szkoła Pamięta
07.11.2022Na cmentarzu płomyki złote
I groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
których już nie ma.Helena Bechler
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkoła Pamięta, którego celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, a szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. 28 października uczniowie klas: V, VII i VIII wraz z opiekunami odwiedzili cmentarze w Kłomnicach i Borownie, gdzie uporządkowali groby osób zasłużonych dla naszej Ojczyzny, a także uczcili pamięć nauczycieli uczących w naszej szkole.
11
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
15.11.2022Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole można było spotkać Pinokia, księżniczki, czarownice, Kota w butach, czarodziejów, smurfy i wiele innych barwnych i lubianych bohaterów.
Konkursy i wspaniałe zabawy z Czerwonym Kapturkiem, Myszką Mini, piratem, wróżką, złą macochą rozdającą jabłka i innymi niezapomnianymi postaciami z bajek stały się dobrą okazją do przypomnienia znanych utworów, rozwijania wyobraźni i zachęcania najmłodszych do czytania książek.
Warto dodać, że dobrze bawiły się nie tylko dzieci …12
OTWARCIE ZIELONEJ PRACOWNI "EKO-STREFA"
09.11.202226 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach miało miejsce uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni ,,Eko-Strefa”. Szkoła pozyskała na ten cel maksymalną kwotę dotacji 50 000 zł, przystępując do konkursów „Zielona Pracownia. Projekt 2022” oraz ,,Zielona Pracownia 2022” organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wydatki związane z organizacją pracowni pokrył również organ prowadzący – Gmina Kłomnice oraz Rada Rodziców. Efektem zaangażowania ww. podmiotów jest wielofunkcyjna pracownia szkolna na potrzeby nauk przyrodniczych. To miejsce przyjazne uczniom, w którym zdobywanie wiedzy będzie połączone z odkrywaniem, badaniem i samodzielnym poznawaniem świata.
16Oprócz realizacji podstawy programowej, uczniowie będą mogli rozwijać zainteresowania i talenty, zgłębiać i nabywać nowe umiejętności. Ponadto nowoczesna pracownia będzie mogła pełnić integrującą funkcję w społeczności lokalnej, stając się miejscem otwartych spotkań, pokazów efektownych doświadczeń oraz prezentacji projektów uczniowskich.
Uroczystość otwarcia pracowni rozpoczęła p. dyrektor Dorota Kowalik, witając zebranych. Wśród gości obecni byli: Wicestarosta Powiatu Częstochowskiego p. Jan Miarzyński, Zastępca Wójta Gminy Kłomnice p. Adam Śliwakowski, Dyrektor Przedszkola w Rzerzęczycach p. Jadwiga Ligocka, opiekun Klubu Seniora w Nieznanicach p. Renata Surlej-Krawiec. W swoim przemówieniu pani dyrektor wyraziła nadzieję, że przekazywanie wiedzy z wykorzystaniem innowacyjnych i nieszablonowych pomocy naukowych, będzie przyjemnym i ciekawym dla uczniów doświadczeniem. Ponadto podziękowała za wsparcie projektu przez WFOŚiGW w Katowicach oraz organ prowadzący. Podziękowała także nauczycielom, koordynatorom programu p. Dorocie Śliwakowskiej i p. Aldonie Siemińskiej, które przygotowały wniosek i organizowały pracownię. Pan Starosta pogratulował realizacji projektu i skierował do młodzieży słowa, prosząc, aby troszczyli się o środowisko naturalne. Goście przekazali pamiątkowe publikacje albumowe do biblioteki szkolnej. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy czwartej, którzy zaprezentowali spektakl pt. ,,W bajkowym świecie ekobohaterów”. W kolorowych strojach bajkowych postaci, w pięknej scenerii leśnej opowiadali o podejmowanych przez siebie działaniach ekologicznych. Punktem kulminacyjnym uroczystości było oficjalne otwarcie „Zielonej Pracowni”, czyli przecięcie wstęgi i poświęcenie nowej pracowni przez księdza proboszcza Tomasza Dyjana. Następnie nasze nauczycielki p. Monika Merda i p. Dagmara Nitecka poprowadziły zajęcia z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasz projekt i przyczyniły się do stworzenia naszej Zielonej Pracowni. Zaproszonym gościom dziękujemy za obecność w tym ważnym dla nas dniu. Uczniom życzymy wielu sukcesów i radości z nauki.
mgr Aldona Siemińska
Erasmus+ „Jesteśmy sąsiadami - będziemy przyjaciółmi”. Sąsiedzka wizyta
09.11.2022W dniach 17-22 października w ramach projektu Erasmus+ „Jesteśmy sąsiadami – będziemy przyjaciółmi” gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Czech i Słowacji. Podczas pobytu w Polsce uczniowie czescy przebywali u rodzin polskich, natomiast Słowacy mieszkali w Pałacu w Nieznanicach.
19Harmonogram wizyty był bardzo ciekawy i urozmaicony. Już pierwszego dnia dzieci z zaprzyjaźnionych szkół miło spędziły czas na grach sportowych zorganizowanych w naszej szkole oraz na wspólnym posiłku. 18 października odbyły się warsztaty z kodowania i robotyki, a w godzinach południowych nasi goście z Czech i Słowacji razem z grupą uczniów z Polski udali się do Urzędu Gminy Kłomnice gdzie spotkali się z Wójtem – panem Piotrem Juszczykiem. W dalszej części dnia odbyły się warsztaty kulinarne w Klubie Seniora w Nieznanicach. Było wspólne gotowanie żurku oraz pieczenie pierożków z jabłkami. Był również czas na wspólne śpiewanie, taniec i rozmowy. W środę udaliśmy się na całodzienną wycieczkę do Krakowa. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Wawel, Sukiennice oraz spacerowaliśmy po Rynku Głównym. Kolejny dzień to pobyt w naszej szkole i uczestnictwo w warsztatach plastycznych oraz zajęciach sportowych. Były również nagrywane legendy w wykonaniu uczniów polskich, czeskich i słowackich. Natomiast po południu nasi goście brali udział w rajdzie do Mstowa. Dzięki uprzejmości proboszcza tamtejszej parafii zwiedziliśmy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny we Mstowie. Piękna pogoda zachęcała również do spaceru wzdłuż Warty ścieżkami edukacyjnymi. W piątek nasi przyjaciele odwiedzili Częstochowę. Zwiedzili Jasną Górę oraz spacerowali Alejami. W godzinach popołudniowych wszyscy uczniowie relaksowali się w Parku Wodnym w Częstochowie.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które udzieliły nam pomocy w organizacji spotkania. Pobyt w Polsce uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich pozwolił na poznanie naszych tradycji oraz nawiązanie przyjaźni międzynarodowych.
mgr Sylwia Hadaś
Żonkilowe Pola Nadziei
13.11.2022Jak co roku uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wsadzili przed szkołą cebulki żonkili w ramach akcji hospicyjnej Żonkilowe Pola Nadziei. Efekty naszej pracy będziemy podziwiać wczesną wiosną.
9
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie