Uczniowie klasy I stali się już pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki. Każdy pierwszoklasista ma swoją kartę czytelnika i pierwsze wypożyczone książki.. W czasie wizyty w bibliotece szkolnej dzieci otrzymały też pamiątkowe dyplomy i wydanie „Pierwszego abecadła” z ciekawymi utworami poetyckimi i prozatorskimi. Nowi czytelnicy zapoznali się też z regulaminem biblioteki oraz księgozbiorem.
Drodzy Pierwszoklasiści! Zapraszamy Was do cudownego świata literatury i spotkania z niezwykłymi bohaterami. Niech czytanie sprawia Wam wiele radości..
Pasowanie na czytelnika
21.11.2022
Powiatowy Konkurs Plastyczny ”Przyroda na liściu malowana”.
06.11.2022Dnia 3 listopada 2022 roku odbył się VIII Powiatowy Konkurs Plastyczny ”Przyroda na liściu malowana” zorganizowany przez RODN WOM w Częstochowie oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1 w Częstochowie. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie pracy plastycznej farbami wodnymi na zasuszonym liściu. W konkursie brało udział 78 uczniów z 25 szkół powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i lublinieckiego.
Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyły cztery uczennice: Laura Nocuń – kl. VI, Alicja Malec- kl. V oraz uczennice klasy IV: Nadia Skibińska i Hanna Kwarciak. Możemy być dumni z naszych uczennic, które wykonały przepiękne prace malarskie. Zdobyliśmy aż dwa wyróżnienia. W kategorii klas I- IV wyróżnienie otrzymała Hanna Kwarciak, a w kategorii klas V- VIII- Laura Nocuń.
Gratulujemy uczennicom naszej szkoły i życzymy dalszych sukcesów!
Aleksandra Niesmaczna
Narodowe Święto Niepodległości
14.11.202210 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Krótki rys historyczny dotyczący odzyskania niepodległości przez Polskę przedstawiła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Laura Nocuń. Następnie uczniowie zaprezentowali Pieśni Legionowe, a o godz. 11.11 na maszt ustawiony przed szkołą została wciągnięta narodowa flaga i odśpiewany Hymn Państwowy.
4
Udział w akcji #Szkoła Pamięta
07.11.2022Na cmentarzu płomyki złote
I groby w chryzantemach.
Ludzie przyszli tu z myślą o tych,
których już nie ma.Helena Bechler
Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w projekt Ministerstwa Edukacji i Nauki #Szkoła Pamięta, którego celem jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, a szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. 28 października uczniowie klas: V, VII i VIII wraz z opiekunami odwiedzili cmentarze w Kłomnicach i Borownie, gdzie uporządkowali groby osób zasłużonych dla naszej Ojczyzny, a także uczcili pamięć nauczycieli uczących w naszej szkole.
11
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
15.11.2022Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek w naszej szkole można było spotkać Pinokia, księżniczki, czarownice, Kota w butach, czarodziejów, smurfy i wiele innych barwnych i lubianych bohaterów.
Konkursy i wspaniałe zabawy z Czerwonym Kapturkiem, Myszką Mini, piratem, wróżką, złą macochą rozdającą jabłka i innymi niezapomnianymi postaciami z bajek stały się dobrą okazją do przypomnienia znanych utworów, rozwijania wyobraźni i zachęcania najmłodszych do czytania książek.
Warto dodać, że dobrze bawiły się nie tylko dzieci …12
OTWARCIE ZIELONEJ PRACOWNI "EKO-STREFA"
09.11.202226 października 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach miało miejsce uroczyste otwarcie Zielonej Pracowni ,,Eko-Strefa”. Szkoła pozyskała na ten cel maksymalną kwotę dotacji 50 000 zł, przystępując do konkursów „Zielona Pracownia. Projekt 2022” oraz ,,Zielona Pracownia 2022” organizowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Wydatki związane z organizacją pracowni pokrył również organ prowadzący – Gmina Kłomnice oraz Rada Rodziców. Efektem zaangażowania ww. podmiotów jest wielofunkcyjna pracownia szkolna na potrzeby nauk przyrodniczych. To miejsce przyjazne uczniom, w którym zdobywanie wiedzy będzie połączone z odkrywaniem, badaniem i samodzielnym poznawaniem świata.
16Oprócz realizacji podstawy programowej, uczniowie będą mogli rozwijać zainteresowania i talenty, zgłębiać i nabywać nowe umiejętności. Ponadto nowoczesna pracownia będzie mogła pełnić integrującą funkcję w społeczności lokalnej, stając się miejscem otwartych spotkań, pokazów efektownych doświadczeń oraz prezentacji projektów uczniowskich.
Uroczystość otwarcia pracowni rozpoczęła p. dyrektor Dorota Kowalik, witając zebranych. Wśród gości obecni byli: Wicestarosta Powiatu Częstochowskiego p. Jan Miarzyński, Zastępca Wójta Gminy Kłomnice p. Adam Śliwakowski, Dyrektor Przedszkola w Rzerzęczycach p. Jadwiga Ligocka, opiekun Klubu Seniora w Nieznanicach p. Renata Surlej-Krawiec. W swoim przemówieniu pani dyrektor wyraziła nadzieję, że przekazywanie wiedzy z wykorzystaniem innowacyjnych i nieszablonowych pomocy naukowych, będzie przyjemnym i ciekawym dla uczniów doświadczeniem. Ponadto podziękowała za wsparcie projektu przez WFOŚiGW w Katowicach oraz organ prowadzący. Podziękowała także nauczycielom, koordynatorom programu p. Dorocie Śliwakowskiej i p. Aldonie Siemińskiej, które przygotowały wniosek i organizowały pracownię. Pan Starosta pogratulował realizacji projektu i skierował do młodzieży słowa, prosząc, aby troszczyli się o środowisko naturalne. Goście przekazali pamiątkowe publikacje albumowe do biblioteki szkolnej. W części artystycznej wystąpili uczniowie klasy czwartej, którzy zaprezentowali spektakl pt. ,,W bajkowym świecie ekobohaterów”. W kolorowych strojach bajkowych postaci, w pięknej scenerii leśnej opowiadali o podejmowanych przez siebie działaniach ekologicznych. Punktem kulminacyjnym uroczystości było oficjalne otwarcie „Zielonej Pracowni”, czyli przecięcie wstęgi i poświęcenie nowej pracowni przez księdza proboszcza Tomasza Dyjana. Następnie nasze nauczycielki p. Monika Merda i p. Dagmara Nitecka poprowadziły zajęcia z wykorzystaniem nowych pomocy dydaktycznych.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które wsparły nasz projekt i przyczyniły się do stworzenia naszej Zielonej Pracowni. Zaproszonym gościom dziękujemy za obecność w tym ważnym dla nas dniu. Uczniom życzymy wielu sukcesów i radości z nauki.
mgr Aldona Siemińska
Erasmus+ „Jesteśmy sąsiadami - będziemy przyjaciółmi”. Sąsiedzka wizyta
09.11.2022W dniach 17-22 października w ramach projektu Erasmus+ „Jesteśmy sąsiadami – będziemy przyjaciółmi” gościliśmy w naszej szkole nauczycieli i uczniów ze szkół partnerskich z Czech i Słowacji. Podczas pobytu w Polsce uczniowie czescy przebywali u rodzin polskich, natomiast Słowacy mieszkali w Pałacu w Nieznanicach.
19Harmonogram wizyty był bardzo ciekawy i urozmaicony. Już pierwszego dnia dzieci z zaprzyjaźnionych szkół miło spędziły czas na grach sportowych zorganizowanych w naszej szkole oraz na wspólnym posiłku. 18 października odbyły się warsztaty z kodowania i robotyki, a w godzinach południowych nasi goście z Czech i Słowacji razem z grupą uczniów z Polski udali się do Urzędu Gminy Kłomnice gdzie spotkali się z Wójtem – panem Piotrem Juszczykiem. W dalszej części dnia odbyły się warsztaty kulinarne w Klubie Seniora w Nieznanicach. Było wspólne gotowanie żurku oraz pieczenie pierożków z jabłkami. Był również czas na wspólne śpiewanie, taniec i rozmowy. W środę udaliśmy się na całodzienną wycieczkę do Krakowa. Zwiedziliśmy Kościół Mariacki, Wawel, Sukiennice oraz spacerowaliśmy po Rynku Głównym. Kolejny dzień to pobyt w naszej szkole i uczestnictwo w warsztatach plastycznych oraz zajęciach sportowych. Były również nagrywane legendy w wykonaniu uczniów polskich, czeskich i słowackich. Natomiast po południu nasi goście brali udział w rajdzie do Mstowa. Dzięki uprzejmości proboszcza tamtejszej parafii zwiedziliśmy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny we Mstowie. Piękna pogoda zachęcała również do spaceru wzdłuż Warty ścieżkami edukacyjnymi. W piątek nasi przyjaciele odwiedzili Częstochowę. Zwiedzili Jasną Górę oraz spacerowali Alejami. W godzinach popołudniowych wszyscy uczniowie relaksowali się w Parku Wodnym w Częstochowie.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które udzieliły nam pomocy w organizacji spotkania. Pobyt w Polsce uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich pozwolił na poznanie naszych tradycji oraz nawiązanie przyjaźni międzynarodowych.
mgr Sylwia Hadaś
Żonkilowe Pola Nadziei
13.11.2022Jak co roku uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu wsadzili przed szkołą cebulki żonkili w ramach akcji hospicyjnej Żonkilowe Pola Nadziei. Efekty naszej pracy będziemy podziwiać wczesną wiosną.
9
Wycieczka do Kopalni Soli w Wieliczce oraz Krakowa
11.10.2022W dniu 06 października odbyła się długo wyczekiwana wycieczka do Zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce oraz Krakowa. Wyruszyliśmy bardzo wcześnie rano bo o godz. 6:00. Do kopalni schodziliśmy schodami, było ich 300. Zaczęliśmy zwiedzanie od głębokości 64 metrów a maksymalnie zeszliśmy na głębokość 134m. Głęboko pod ziemią mogliśmy podziwiać niezwykłe solne krajobrazy, imponujące rozmiarami wyrobiska, skały solne różnych rodzajów, słone jeziora oraz dzieła sztuki stworzone przez górników - rzeźbiarzy. Następnie po wyczerpującej wędrówce udaliśmy się na posiłek potem, dalej na Krakowski Rynek.
8Udało nam się wysłuchać hejnału z Wieży Mariackiej i nawet trębacz pomachał do nas z góry. Weszliśmy obejrzeć ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim, zajrzeliśmy również do Sukiennic. Wreszcie nastąpił moment długo wyczekiwany przez wszystkich, a mianowicie zabawa w krakowskim Aquaparku. To było dopiero szaleństwo ale jakie przyjemne!
Wróciliśmy szczęśliwi i pełni wrażeń, nie możemy się doczekać następnego wyjazdu.
Erasmus+ "Mały chór na duży kontynent". Wizyta uczniów w Umag w Chorwacji.
23.10.2022W dniach 25 września – 1 października 2022r. czworo uczniów Szkoły Podstawowej w Witkowicach z kl. VI w składzie: Wiktoria Herman, Patrycja Ziółkowska, Zuzanna Kwarciak oraz z kl. VII – Karolina Musiał pod opieką nauczycielek Renaty Chrostowskiej i Beaty Góreckiej – Grabary udało się do miasta Umag w Chorwacji. Zostaliśmy zakwaterowani w komfortowym, położonym nad samym morzem hotelu: Residence Umag Plava Laguna.
12To już trzeci wyjazd z uczniami realizowany w ramach projektu Erasmus+ "A small choir for a great continent" – "Mały chór na wielki kontynent". Naszym gospodarzem była Talijanska osnovna scola "Galileo Galilei". Po serdecznym powitaniu w szkole i zwiedzaniu sal lekcyjnych, odbyły się próby chóru oraz zabawy integracyjne zorganizowane z okazji obchodów Dnia Języków Europejskich. Następnie miała miejsce wizyta w ratuszu i spotkanie z burmistrzem, zapoznanie z historią miasta i krótki występ naszego chóru. Dużą atrakcją była przejażdżka ciuchcią turystyczną do starożytnego miasta Sipar ukrytego przez morze.
Kolejne dni pobytu uczniów naszej szkoły w Chorwacji przebiegły w miłej atmosferze i obfitowały w wiele niespodzianek. Odbywały się próby chóru oraz zajęcia integracyjne w klasach, konkursy i zabawy sportowe. Odwiedziliśmy urokliwe miasto Pula, gdzie zwiedzaliśmy rzymski amfiteatr. Obejrzeliśmy tam ekscytującą walkę gladiatorów. Następnie pod kierunkiem przewodnika przeszliśmy podmiejskimi tunelami i zobaczyliśmy imponującą twierdzę Kaštel. Mieliśmy okazję uczestniczyć w wieczorku folklorystycznym zorganizowanym w szkoły podstawowej w Vodnjan. Uczniowie zachwycili nas swoimi piosenkami i podziwialiśmy występ folklorystyczny przygotowany przez miejscowy zespół. Na koniec spotkania dzieci uczestniczyły w warsztatach regionalnych. W kolejnych dniach mobilności na Chorwacji gospodarze projektu zabrali nas do zabytkowego miasto Poreč. Zwiedziliśmy w nim unikatową Bazylikę Euphrasian. Uczestniczyliśmy w poszukiwaniu skarbów i rozwiązywaniu zagadek związanych z tą bazyliką. Niebywałą atrakcją okazał się być ekscytujący rejs statkiem przez kanał Lim do jaskini piratów. Tam odbył się koncert w pięknej scenerii śródziemnomorskiego klimatu. Z jaskini popłynęliśmy do kolejnego chorwackiego miasteczka Rovinj, w którym miło spędziliśmy czas. Dużym przeżyciem okazał się koncert galowy w Umag, który spotkał się z wielkim uznaniem publiczności. Było to duże przeżycie i niebywałe doświadczenie dla nas wszystkich.
W ostatnim dniu pobytu w Chorwacji wybraliśmy się do malowniczo położonego miasteczka Roč, w którym znajduje się replika prasy drukarskiej Gutenberga. Odwiedziliśmy maleńką szkołę liczącą tylko 24 uczniów. Uczestniczyliśmy w poszukiwaniu trufli. Następnie zwiedzaliśmy najmniejsze na świecie miasto Hum. Wybraliśmy się w podróż do przeszłości w muzeum Aura Hum oraz wzięliśmy udział w warsztatach z pisma Głagolicy. Otrzymaliśmy drobne upominki i certyfikaty uczestnictwa w projekcie.. Na koniec wysłuchaliśmy wspaniałego koncertu muzyki sakralnej w pobliskim kościele. Serdecznie dziękujemy chorwackim gospodarzom za miłe przyjęcie i cudownie spędzony tydzień w pięknej śródziemnomorskiej scenerii.Renata Chrostowska
Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych w Konopiskach
02.10.2022We wtorek 27 września nasze dziewczynki z rocznika 2010 i młodsze brały udział w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych w Konopiskach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w składzie: Weronika Chrapońska, Elżbieta Śledzińska, Zuzanna Werner, Natalia Bieś, Lena Rajca i Amelia Kuban.
Program Erasmus+ - Wizyta w Lubice
27.09.2022W ramach projektu Erasmus+ "Jesteśmy sąsiadami - będziemy przyjaciółmi" uczniowie z klasy 8 Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Witkowicach wraz z opiekunami wyjechali w dniu 25 września na spotkanie do Lubicy na Słowacji. W dniu dzisiejszym uczniowie z polskiej, czeskiej i słowackiej szkoły mieli możliwość zapoznania się, mile spędzili czas podczas gier i zabaw sportowych oraz wspólnych posiłków. Po południu wszyscy udali się do urzędu na spotkanie z burmistrzem a następnie z przewodnikiem na zwiedzanie miasta. W kolejnych dniach na uczniów czeka również wiele atrakcji.
8
Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych
27.09.2022W dniu 20 września uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Igrzyskach Dzieci i Młodzieży Szkolnej w drużynowych biegach przełajowych. Najlepiej poszło dziewczynkom z rocznika 2010 i młodszym. Zespół w składzie: Patrycja Ziółkowska, Weronika Chrapońska, 'Wiktoria Herman, Zuzanna Werner, Natalia Bieś, Elżbieta Śledzińska zajął II miejsce zdobywając tytuł Wicemistrza Powiatu Częstochowskiego. Pozostali zawodnicy: Amalia Kuban, Marta Grabałowska, Maja Kaczorowska, Julianna Karwalska, Oliwier Werner, Dawid Gnoiński, Bednarek Norbert, Jakub Korgól i Jakub Kaczorowski.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
29.08.20229.00 - Msza Święta w kościele parafialnym w Witkowicach,
10.00 - Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 na sali gimnastycznej w szkole w Witkowicach, następnie spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.Przywóz uczniów do szkoły w czwartek 01 września.
8.20 - Zdrowa sala OSP; 8.35 - Chorzenice Mostki, Michałów Rudnicki, Chorzenice
Odwóz dzieci po rozpoczęciu roku szkolnego około godziny 10.45 - 11.00.Przywóz uczniów do szkoły w piątek 02 września.
7.20 - Zdrowa sala OSP; 7.35 - Chorzenice Mostki, Michałów Rudnicki, Chorzenice
Odwóz dzieci po zajęciach: I - 12.30, II - 14.20.
Wyprawka dla zerówki
23.08.2022Poniżej w załączniku znajduje się wykaz pomocy dydaktycznych z których uczniowie z oddziału "0" będą korzystać w roku szkolnym 2022/2023.
Zakończenie roku szkolnego 2021/2022
23.06.20229.00 - Msza Święta na zakończenie roku szkolnego w kościele parafialnym w Witkowicach
10.00 - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 na sali gimnastycznej , następnie spotkania uczniów z wychowawcami w klasach.Przywóz uczniów do szkoły
8.20 - Zdrowa; 8.35 - Chorzenice Mostki, Michałów Rudnicki, Chorzenice
Odwóz po uroczystościach około godziny 11.15 - 11.30 w kolejności Michałów Rudnicki, Zdrowa.
Informacja dyżur wakacyjny
16.06.2022Poniżej w załączniku znajduje się informacja dotycząca dyżuru wakacyjnego oraz potwierdzenie woli zapisu dziecka do przedszkola na dyżur.
Dzień Patrona
25.06.2022W poniedziałek 20.06 świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Tegoroczne obchody miały wyjątkowo radosny charakter a klasy rywalizowały ze sobą w kilku nietuzinkowych konkurencjach.
Uczniowie mieli za zadanie wykonać wianek z kwiatów i ziół oraz przygotować przebranie Jana Kochanowskiego. Ponadto odbył się konkurs dla dziewcząt na najdłuższe włosy oraz konkurs piosenki do słów naszego patrona. Klasy wraz z wychowawcami rozwiązywały również quiz dotyczący znanych Janów. W rozgrywkach zwyciężyli uczniowie klasy II, którzy na pamiątkę otrzymali piękną statuetkę. Podczas uroczystości wręczono także nagrody i dyplomy dla laureatów powiatowego konkursu dotyczącego życia i twórczości Jana Kochanowskiego.
10
Cała Polska czyta dzieciom
30.06.2022Uczniowie klasy 0 w tym roku szkolnym brali udział w akcji "Cała Polska czyta dzieciom". Raz w tygodniu dzieci uważnie słuchały utworów czytanych przez nauczyciela bibliotekarza oraz uczennice kl. VIII b – Klaudię Leśko, Maję Aljewicz, Igę Małek i Alicję Motyl. Następnie tworzyły ilustracje związane z bohaterami poznanych książek. W ten sposób powstała kolorowa książeczka, której autorami zostali uczniowie kl. 0. Życzymy najmłodszym zapału czytelniczego i radości z poznawania literatury dziecięcej.
2
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Wszystkie